کارگاه های مهد و پیش دبستان

/کارگاه های مهد و پیش دبستان
کارگاه های مهد و پیش دبستان۱۳۹۷/۶/۲۹ ،۰۲:۳۱:۳۱ +۰۰:۰۰

کارگاه های مهارتی و علمی گروه سنی مهد و پیش دبستان با عناوین مختلف درسی و با هدف آشنایی نوآموزان با علوم مختلف و همچنین تقویت مهارت های هماهنگی بین چشم ها، دست ها، تمرکز، تفکرورزی خلاق و پرورش استعداد نوآموزان برنامه ریزی می شوند. این کارگاه ها طرح درس های 6 تا 30 جلسه دارند که با توجه به درخواست مهد در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

کلاس های مهارتی و فوق برنامه

سرعت و قدرت برای کودکان همیشه حرف اول را می زند. در کارگاه پاین وود دانش آموزان به طراحی و ساخت ماشین های شگفت انگیز چوبی می پردازند. برای ساخت این ماشین ها دانش آموزان در ابتدا به صورت کامل با متدهای طراحی آشنا شده و ماشین دلخواه خود را طراحی و در نهایت آن را می سازند. این ماشین ها در لیگ بزرگ ماشین های پاین وود شرکت کرده و به رقابت با یکدیگر می پردازند.

یکی از وظایف اصلی در آموزش و پرورش این است که دانش آموزان را نسبت به شخصیت خودشان آگاه سازد. دانش آموزان باید از همان سالهای ابتدایی مدرسه بی همتا بودن خود را بطور عمیق و کامل احساس کنند. پرورش خوش و استعداد دانش آموزان نقش بسزایی در رشد و تعالی آنها خواهد داشت. یکی از اهداف گروه آموزشی اِی تیم از برگزاری کارگاه هوش و خلاقیت این است که با انجام تست های هوش از قبیل RAVEN و آنالیز دقیق آن توسط روانشناسان معتقد سطح هوش منطقی دانش آموزان بررسی شود. همچنین بازی برپایه افزایش تفکر، شعبده بازی، پروژه های پژوهشی، حل معما، Game theory از جمله سر فصل های کارگاه هوش و خلاقیت می باشد.

همه ی کودکان خوراکی های رنگی و جذاب را دوست دارند. در این کارگاه،دسرهای جذاب، بستنی و اسنک های گیاهی تا پیتزای گیاهی، همگی با استفاده از مواد غذایی سالم صورت می گیرد تا با ترویج سلامت غذایی در بین کودکان از عادت کردن به تغذیه نامناسب جلوگیری شود.

هدف از این پروژه، آشنایی کودکان با محیط اطراف، طبیعت و رویارویی با شرایط و اتفاقات محیط زیست است. در این کارگاه کودکان، با فراگیری علوم گیاهی و مشاهده ی رشد روز به روز دانه تجاربی مانند صبر و بردباری برای رسیدن به نتیجه و به اشتراک گذاشتن برداشت ها و مشاهدات دوستان از طریق بازی های مربوط به طبیعت به دست خواهند آورد.

کارگاه « نجار کوچولو » برای آموزش کودکان در راستای آشنایی با ابزارها و مراحل نجاری طراحی شده است، به گونه ای که کودکان با کمک مربی طرح دلخواه خود را روی چوب برش می دهند تا بیاموزند که چگونه می توان از ابزار آلات نجاری استفاده کرد. این کارگاه برای تقویت قدرت احتیاط و همچنین افزایش مهارت های عملی کودکان در نظر گرفته شده است.

اینکه چطور خانه ای ساخته می شود، می تواند از سوالات کودکان شما باشد. در این کارگاه مطالب پایه ای معماری به روشی بسیار ساده و با استفاده از ساخت ماکت به کودکان آموزش داده می شود. کودکان در این کارگاه با تفکر درباره ی ساختن خانه ها، راه ها و … به درک بهتری از محیط اطراف خود و چگونگی شکل گفتن محیط زیست شان خواهند رسید.

همه کودکان پیوسته به دنبال کشف و شناخت مکان های مختلف و شناخت شخصیت هایی بزرگی هستند که در زمان های دور یا نزدیک در آن مکان ها می زیسته اند. آداب و رسوم و فرهنگ هر شهر یا کشور به گونه ای در کسب این تجربه ترغیب می کند. از این رو کلاس جهانگردی فرصت سفر به شهر ها و کشور ها و امکان آشنایی با این آداب و را برای آن ها فراهم می سازد. سفرهای کوچکی که مسافران کوچک آن با دریچه های تازه ای از جهان اطراف خود آشنا می شوند.

بسیاری از کودکان در کلاس درس احساس بی حوصلگی می کنند و وقتی از اولیای آنها علت را جویا می شویم، در پاسخ میگویند: «سطح دانش و درک فرزند من از سطح مطالب این کلاس بالاتر است. »گروه آموزشی «ای تیم » در این کلاس با مطرح کردن مسائل هوش و ریاضی و با بهره گیری از فناوری ها و متدهای جدید در راستای تقویت هوش و شکوفا کردن استعدادها و ویژگی های نبوغ در کودک تلاش میکند. اگر ریاضی همراه با سؤالات هوش همراه شود از جذابیت ویژه ای برای کودکان برخوردار خواهد بود. در این کلاس کودکان طی حل مسائل بازی و ریاضی و معماهای هوش به طور ناخودآگاه گرایش زیادی به درس ریاضی پیدا خواهند کرد تا در مقاطع بالاتر همواره در این درس بهترین باشند.

مفاهیم علمی از جمله ویژگی های هیجا نانگیزِ مواد و خواص فیزیکی و شیمیاییِ قابل توجه، با استفاده از طراحیِ بازی و آزمای شهای جذاب و توسط خودِ کودک با ایده های خلاقانه ی او اجرا می شود. در این کارگاه ویژگ یهای نور، صدا، هوا، آب، آهن ربا، الکتریسیته و بسیاری دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به تمامی سوالات علمی کودک در این زمینه پاسخ داده خواهد شد.