پروژه های علوم انسانی متوسطه اول و دوم

/پروژه های علوم انسانی متوسطه اول و دوم
پروژه های علوم انسانی متوسطه اول و دوم۱۳۹۷/۶/۱۸ ،۱۸:۵۶:۵۲ +۰۰:۰۰

گروه آموزشی اِی تیم با کادری مجرب و دوره دیده و فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های کشور پروژه هایی در حوزه های مختلفی از جمله فرهنگی،روانشانختی،جامعه شناسی،ادبیات و تاریخ که همگی زیر مجموعه علوم انسانی هستند طراحی و در مقطع متوسطه اول و دوم دخترانه یا پسرانه به شما پیشنهاد میدهد. صفر تا صد این پروژه ها توسط همین گروه به بهترین شکل انجام میشود و همچنین در اجرای تمامی پروژه ها کارشناس ناظر فعالیت دانش آموزان و همچنین مربی مربوطه را بررسی میکند و گزارش کار را به شرکت و همچنین در صورت لزوم به مدرسه یا آموزشگاه ارسال میکند.اگر آموزشگاه پروژه ای به غیر از پروژه های زیر را درخواست کند گروه ما میتواند به بهترین شکل و با متد جدید آموزشی و پرورشی آن را انجام دهد.

رستم و سهراب

لیست تعدادی از پروژه های علوم انسانی

مدل سازی و چهره پردازی شخصیت های اصلی شعر نبرد ضحاک با کاوه آهنگر

این پروژه ترکیبی از ادبیات فارسی و هنرهای تجسمی میباشد. در این پروژه دانش آموزان در ابتدا با مفهوم شعرهای شاهنامه فردوسی و ساختارهای آن و شخصیتهای شعرهای شاهنامه آشنا میشوند، بر اساس این آشنایی به شبیه سازی شخصیت های شاهنامه پرداخته و در نهایت شخصیتها را به مرحلهی ساخت درمیآورند. اهداف هنر و ادبیات همیشه در یک راستا بودهاند، از این رو تلفیق آنها با یکدیگر فرصت تجربهای نوین را برای شما فراهم میکند.

اهداف پروژه:

  • آشنایی با شاهنامه فردوسی
  • بررسی ویژگیهای هنری شعر نبرد ضحاک و کاوه آهنگر در شاهنامه فردوسی
  • آشنایی با مبانی چهره پردازی و شخصیتسازی از نگاه هنرهای تجسمی
  • مدلسازی و ساخت چهرههای طراحی شده

در این پروژه پس از تحقیق و بررسی دوره صفویه به طراحی و شخصیت پردازی مقامات آن دوره در قالب Pop Up Art میپردازید.
در ادامه سیر تکاملی تاریخ صفویه را به صورت یک داستان مصور نمایش خواهید داد.

اهداف پروژه:

  • آشنایی دانش آموزان با مباحث تاریخی دوره صفویه
  • علاقه مندسازی دانش آموزان به تاریخ کشور با ساخت خط زمان دوره صفویه
  • رواج مطالعه و تحقیق در مورد تاریخ ایران

بررسی رابطه ی بین هوش عمومی و هیجانی با رضایت از زندگی

پروژه مذکور شامل بررسی رابطه ی بین هوش عمومی و هیجانی و تاثیر آن بر رضایت آن ها از شرایط درسی، خانوادگی و محیطی آن ها می باشد. این پروژه فعالیت های آماری و جمع آوری و تحلیل داده ها در جامعه ی آماری مدرسه در یک گروه سنی مشخص را شامل می شود.

کارآفرینی پروسه شروع یک کار است که معمولا شامل معرفی یک محصول خلاقانه و ویژه می باشد که برای اولین بار در دنیا توسط یک شخص یا کمپانی به عموم ارائه می گردد. بسیاری از افراد در زندگی روزمره خود در موقعیت هایی قرار می گیرند که برای بهبود یا بروز رسانی آن ایده های بسیار خلاقانه و منحصر بفردی به ذهنشان خطور می کند اما پیاده سازی این فکر (یااختراع) با در نظر گرفتن شرایط کاری در جامعه امروزی فقط با رعایت اصول کار آفرینی و معرفی طرح کار موفق به انجام می رسد. Silicon Valley یکی از مکان های پر شهرت در کشور آمریکا می باشد که زمانی پر از سرمایه دارانی بود که ایده های جوانان خلاقی مانند استیو جابز، بیل گیتس، سرگِی برین و لری پیج را در طرح کار تعریف کردند و در نهایت منجر به پیدایش کمپانی های بسیار بزرگی مانند Google ، Apple ، IBM ، Cisco ، Microsoft که امروزه در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند،شدند. پس می توان نتیجه گرفت که برای پرورش هر ایده یا اختراع باید مراحلی در قالب کارآفرینی یا بعبارت دیگر Entrepreneur تعریف شود که بتوان بصورت اصولی و پیش بینی شده از آن بهره برد.
طرح پیشنهادی کاری جدید، تولید وسیلهای با رویکرد صرفه اقتصادی و با هدف بهبود در ارائه خدمات، خدمات رسانی به روش خلاقانه، ایده ای برای کار نو از جمله پروژههایی است که در طی این دوره مورد بررسی قرار میگیرند.

از آنجا که هدف از تشکیل کارگروه پژوهشی روانشناسی ایجاد مشارکت در میان دانشآموزان است، برنامه این کلاس ابتدا نیازسنجی اعضای گروه و انتخاب موضوعی که به لحاظ روانی بیشترین چالش را برای دانشآموزان ایجاد کرده در نظر گرفته شده و سپس بر اساس موضوع، روند تشکیل مشاورهی گروهی صورت میگیرد. هدف برگزاری این دوره پس از انتخاب موضوع ایجاد محیطی برای تعاملات درون گروهی و همچنین ایجاد تغییراتی در جهت رشد دانشآموزان خواهد بود و در نهایت تغییرات حاصله بر روی اعضای گروه توسط خود دانشآموزان به صورت گزارش ارایه خواهد شد.

بررسی ارزش های اجتماعی مشترک در آرایه های ادبی ادبیات حماسی ایران در کتاب شاهنامه و ادبیات حماسی یونان باستان در کتاب ایلیاد

ادبیات حماسی بخش عظیمی از ادبیات جهان را تشکیل میدهد که با بررسی آن میتوان به ویژگیهای اجتماعی و ارزشهای آن زمان پی برد. این پروژه میتواند درک جالبی از ادبیات فارسی و انگلیسی به شما بدهد.

بررسی رابطه رعایت حقوق شهروندی با سطح تحصیلات در خانواده های ایرانی

این پروژه ترکیبی از درس مطالعات اجتماعی و درس آمار میباشد. در روند این پروژه به بررسی عوامل تاثیرگذار بر رعایت حقوق شهروندی میپردازید. با تهیه پرسشنامههای مختلف به بررسی آماری آن خواهید پرداخت.

اهداف پروژه:

  • افزایش آگاهی دانشآموزان در مورد حقوق شهروندی
  • ارائه راهکارهای مناسب برای افزایش رعایت حقوق شهروندی