کارگاه های متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه

/کارگاه های متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه
کارگاه های متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه۱۳۹۷/۶/۲۵ ،۱۴:۱۰:۲۰ +۰۰:۰۰

کارگاه های مقطع متوسطه اول و دوم با هدف آشنایی دانش آموزان با رشته های دانشگاهی مختلف و مهارت ورزی آن ها در جهت همین علوم برنامه ریزی شده است. کارگاه ها می توانند از 10 تا 30 جلسه برنامه ریزی شوند و با توجه به درخواست آموزشگاه طرح درس مناسب در اختیار مدرسه قرار خواهد گرفت.

کلاس های مهارتی و فوق برنامه

امروزه استفاده از اتومبیل یکی از نیازهای اساسی انسان در زندگی روزمره شده است.انسا نها هر روز با این وسیله که از لحاظ ساختاری بسیار پیچیده می باشد سرو کار دارند.در عین حال پیشرفت علم و تکنولوژی در این مقوله نفوذ کرده و کمپانی های ساخت خودرو برای راحتی و رضایت مشتریان از محصولات خود از این تکنولوژی بهره می برند. یکی از مسائل مهم در استفاده از این وسیله مفید، استفاده اصولی و نگهداری صحیح از اتومبیل می باشد که هر کسی باید آن را بیاموزد. هدف از برگزاری کارگاه اتومکانیک،آموزش استفاده و نگهداری صحیح و حتی اصلاح برخی از مشکلات خودرو می باشد.
درکارگاه اتومکانیک، دانش آموزان با سیستم های اصلی خودرو از قبیل موتور، گیربکس،سیستم سوخت رسانی، سیستم تعلیق و سیستم برق رسانی خودرو آشنا می شوند و همچنین در جلسات عملی باز و بسته کردن موتور تک سیلندر، سرویس های مقدماتی خودرو (تعویض چرخ، تنظیم باد، تعویض روغن موتور و فیلترها، تعویض شمع و وایر شمع، باطری، فیوز، استارت)آموزش داده میشود.

بشر از دیرباز به دنبال پیشروی قلمرو خود، حتی خارج از کره خاکی بوده و حتی در زمان حال نیز هزینه های هنگفت جهت ساخت تجهیزات و تاسیس سازمان های فوق پیشرفته جهت تحقیق و پژوهش درباره جهان خارج از کره زمین کرده است. چه بسا پدیده های بسیار جالب و عجیب درباره جهان اطراف خود کشف کرده است. در عصر امروز یکی از رشته های پر طرفدار نزد دانش آموزان و دانش جویان، رشته هوافضا می باشد. مهندسین هوافضا مسئولیت طراحی و ساخت ماشین های غیر عادی، از هواپیماهایی با وزن بیش از 250 تن گرفته تا فضاپیماهای که قادر به طی مسافت های طولانی با سرعتی بالاتر از 30000 کیلومتر در ساعت هستند، می باشند. هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی
دانش آموزان با رشته هوافضا در سه بخش آیرودینامیک پرواز (آشنایی با کارکرد هواپیماها، هلی کوپترها و شاتل ها و در قسمت عملی کارگاه ساخت گلایدر دست پرتاب،موشک آبی، موشک با سوخت جامد، پالس جت، کواد کوپتر)، فضا (پدیده بیگ بنگ،رابطه نسبیت انیشتین، سیاه چاله، کرم چاله، کرات و منظومه ها، جاذبه و ساخت تلسکوپ) و نجوم (محاسبه شعاع کره زمین، فاصله زمین تا ماه، قوانین کِپلرِ و …) می باشد.

یکی از نیازهای واجب و ضروری در هر کشوری وجود پزشکان و پرستاران حاذق و ماهر می باشد. ایجاد انگیزه و آموزش کودکان از سنین کم و دانش آموزان در هر مقطعی، برای رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از وظایف مهم آموزش
و پرورش است. آشنایی دانش آموزان در مدارس با مباحث علوم پزشکی می تواند در نگاه اول باعث رعایت مسائل بهداشتی از سوی فرزندان و دانش آموزان شود. همچنین می تواند باعث ایجاد علاقه و انگیزه برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی که از رشت ههای شاخص و پر طرفدار در سراسر دنیا است، شود.

امروز با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از نرم افزارهای مهندسی، طراحی و گرافیکی در صنایع مختلف رواج یافته است. آشنایی با این نرم افزارها در زندگی روزمره ما می تواند مفید و موثر باشد. نرم افزارهایی چون Adobe 3Dmax،Sketchup، Photoshop، Solidworks، Mathlab، Primiere، AutoCad ، از جمله نرم افزارهایی هستند که در این کارگاه به صورت انتخابی آموزش داده می شوند.

همه ما در اماکنی زندگی می کنیم که ممکن است در طی زمان مشکلاتی در بخشهای مختلف آن به وجود آید. یا اینکه در نظر داشته باشیم وسیله ای بسازیم و در منازل خود از آنها استفاده کنیم. اگر بخواهیم این امور را به عهده افراد متخصص بگذاریم مواردی مانند، برق، لوله کشی، نجاری، بنایی…، حتی در موارد جزئی باعث جلوگیری از صرف هزینه و وقت می شود. آموزش انجام امور فنی مربوط به خانه ای که در آن زندگی می کنیم هدف اصلی برگزاری کارگاه فن ساختمان می باشد. یادگیری اموری چون برق، لوله کشی، نجاری، بنایی و…و همچنین آشنایی با ابزارهای مربوط به این امور از جمله مباحث آموزشی این کارگاه می باشد.

سازه های ماکارونی به سازه هایی اطلاق می شود، که مصالح استفاده شده در آنها ماکارونی و چسب می باشد. این سازه ها در مقیاس کوچکتر نسبت به سازه های واقعی طراحی و توسط ماکارونی و چسب ساخته می شوند و پس از ساخت مورد بارگذاری قرار می گیرند. در واقع این سازه ها به عنوان ماکت ساخته نمی شوند و سازه ای که بار بیشتری را تحمل میکند، موفق تر خواهدبود. پل (تحت بار گذاری یکنواخت، متمرکز و متحرک)، Towercrain ، انواع قاب های ساختمانی و ستون های فشاری از جمله رایج ترین سازه های ماکارونی می باشند. هرساله در این راستا مسابقات بزرگی در دانشگاه های معتبر دنیا بین دانشجویان رشته مهندسی عمران برگزار می گردد. این دانشگاه ها از سالها پیش در این زمینه سرمایه گذاری کرده تا ذهن خلاق دانشجویان را فعال سازند و از طرح ها و پژوهش های آنها در عمل استفاده کنند. طراحی و ساخت پل وستون رایج ترین رشته های این مسابقات می باشند.